x 

Makale

Aşçı Standartları Sebze Yemekleri Hazırlamak

Aşçı Standardı Sebze Yemekleri Hazırlamak

meb.gov.tr adresinden alınmış 2007 yılı aşçı standardı

 aşağıda sunulmuştur ( Aşçı standartları prosedürü uzun olduğundan birden fazla dosyaya bölünmüştür )

 

N S E B Z E  Y E M E K L E R İ  H A Z I R L A M A K N01 Sebze yemekleri için ön hazırlık yapmak Sebzeleri ve diğer malzemelerini depodan eksiksiz çıkardı mı?
Sebze yemeği yapmak için gerekli araç ve gereçleri eksiksiz hazırladı mı?
N02 Sebze yemekleri malzemelerini hazırlamak Yemek yapmak için gerekli ortamı, sebze, baharat ve diğer katkıları eksiksiz hazırladı mı?
Yemek yapmak için gerekli sebzeleri ayıklayıp, yıkayıp, doğrayarak kullanıma kadar uygun koşullarda bekletti mi?
N03 Sebzeleri doğramak Sebzeleri uluslar arası sebze doğrama şekillerine uygun doğradı mı?
N04 Sebzeleri şekillendirmek Sebzeleri yapılacak yemeğin ve sebzenin özelliğine uygun şekillendirdi mi?
N05 Sebzelerin özelliğine göre korunmasını sağlamak Yemek yapmak için gerekli sebzeleri  kullanıma kadar; oda sıcaklığında, buz dolabında, derin dondurucuda saklama koşullarına uygun şekilde bekletti mi?
N06 İç malzeme hazırlamak Yemek yapmak için gerekli malzemeleri yemeğin özelliğine uygun şekilde bir araya getirerek pişirmeye hazır halde pişirme kabına yerleştirdi mi?
N07 Sebzeler ile iç malzemeleri birleştirmek Dolma yapmak için gerekli malzemeleri yemeğin özelliğine uygun şekilde bir araya getirerek kullanıma hazır hale getirdi mi?
Dolma ve sarmaları hazırlayarak pişmeye hazır hale getirdi mi?
N08 Sebzeleri buharda pişirmek Buharda pişirme yöntemi ile hazırlanan sebzeleri seçerek pişirerek servise veya kullanıma hazır hale getirdi mi?
N09 Sebzeleri kendi suyunda pişirmek Kendi suyu ile pişebilecek sebzeleri seçerek yemek pişirerek  servise veya kullanıma hazır hale getirdi mi?
N10 Sebzeleri çeşitli soslarda (Braisé) pişirmek Braisé pişebilecek sebzeleri seçerek yemek pişirerek  servise hazır hale getirdi mi?
N11 Sebzeleri  fırında pişirmek Fırında pişebilecek sebzeleri seçerek yemek pişirerek servise hazır hale getirdi mi?
N12 Sebzeleri kızartmak Bol yağda  kızartılabilecek sebzeleri kızartarak  yemek yemek hazırlayarak servise hazır hale getirdi mi?
N13 Sebzeleri közlemek Közlenerek pişebilecek sebzeleri  közleyerek  yemek yemek hazırlayarak servise veya kullanıma hazır hale getirdi mi?
N14 Sebzeleri haşlamak (blanj yapmak) Ön haşlama( blanj) yapılacak sebzeleri seçerek ön haşlama yaparak kullanıma hazır hale getirdi mi?
Bouilli pişebilecek sebzeleri  haşlayarak  yemek hazırlayarak servise veya kullanıma hazır hale getirdi mi?
Poché pişebilecek sebzeleri  haşlayarak  yemek hazırlayarak servise veya kullanıma hazır hale getirdi mi?
N15 Koku ve tat vericileri hazırlamak Yapılacak yemeğe uygun sebze grupları, baharatlar ve diğer katkıları hazırladı mı?
N16 Uluslar arası ve yöresel sebze yemekleri hazırlamak Türk mutfağına ait sebze yemeklerini ve etli  pişirdi mi?
Uluslar arası sebze yemeklerini ve etli pişirdi mi?
N17 Sebzeleri graten yapmak Graten yapılabilecek sebzeleri  haşlayarak  hazırlayarak graten sosu ile sebzeli graten yemeği hazırladı mı?
N18 Sebze yemekleri için sos yapmak Sebze yemekleri için özel pişirme sosu hazırladı mı?
Sebze graten için beşamel sos hazırladı mı?
N19 Sebze yemeklerinin pişirme sürecini belirlemek Sebze yemeklerini çeşidi ve özelliğine göre uygun pişirme aracını kullanarak  istenen özellikte  pişirdi mi?
N20 Sebze yemeklerinin kalite kontrolunu yapmak Sebze yemeklerinin kalite kontrolünü, fiziksel, duyusal, ölçme araçları ile ve görünümüne bakarak yaptı mı?
N21 Sebze dekorları yapmak Sebzelerle dekor hazırlayıp bu konuda yaratıcı oldu mu?
N22 Sebze yemeklerini servise hazırlamak Sebze yemeklerini çeşidi, özelliğine göre uygun garnitür, ve sosu seçerek, renk uyumuna ve süsleme kurallarına dikkat ederek; tabak dizaynı yaparak servise hazırladı mı?

 


meb.gov.tr adresinden alınmış 2007 yılı aşçı standardı parçasıdır

 • Brasilia Espresso Makinası Tamircisi

  REKLAMDIR

  Arızalı Brasilia espresso Makinası Tamircisi

  Brasilia espresso Makinası Tamircisi; Brasilia espresso Makinası Tamiri için, Brasilia espresso makinesi rezistans değişimi Brasilia espresso makinesi pompa değişimi kart değişimi beyin tamiri Brasilia espresso Makinası süzgeci Brasilia espresso Makinası su valfi patlaması gibi Brasilia espresso makinası arızalarına tamir bakım servis hizmetini veriyoruz , Brasilia espresso Makinası Tamircisi servisi telefonu 0212 2974432

  İstanbulda Brasilia espresso Makinası Tamircisi için her semte servis hizmeti vardır

  Brasilia espresso Makinası Tamircisi : Ev tipi Brasilia espresso Makinası Tamir servisi, Endüstriyel Brasilia espresso Makinası Tamircisi servisi, 2 kollu Brasilia espresso Makinası tamiri, 3 kaşıklı Brasilia espresso Makinası tamir servisi, Küçük Brasilia espresso Makinası Tamircisi ; Brasilia espresso makinesi motor değişimi, kontaktör, basınç saati değişimi ısıtıcı rezistans değiştirme elektronik kart değişimi ve benzeri arızalı Brasilia espresso Makinası Tamircisi için arayınız 0212 3614581

  Brasilia espresso Makinası Tamircisi Telefonu 0212 2974432

  Aşağıdaki Not Sadece Aynı İş Kolundaki (Makina Tamircisi, Satıcısı; Satış Tamir Bakım Servis Hizmeti Yapan) Arkadaşlarımız İçin Geçerlidir....

  Sitemizdeki yazıdan alıntı yapacak olan arkadaşlarımız; Lütfen kaynağı belirtiniz... Kaynak belirtilmeden yapılacak alıntılarla ilgili siteler "Yüzsüzler veya Fikirden Yoksunlar" Sayfamızda yayınlanacaktır. Darılmayınız...

  Kaynak: www.tamircimerkezi.com

  Brasilia espresso makinası tamircisi telefonu 0212 2974432

  Kuruluşumuz bir çok espresso makinası markasının yetkili tamircisidir. Bu bakımdan arızalı Brasilia espresso makinalarınıza TSE li işçilik orijinal Brasilia espresso makinası parçalarıyla uygulanmaktadır, Çalışmayan Brasilia espresso makinelerini kuruluşumuzda gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz. Yetkili tamircisi olduğumuz espresso makinası markalarını 0212 3614581 nolu telefondan öğrenebilirsiniz

  Brasilia espresso makinası bakımı telefonu 0212 3614581

  REKLAMDIR (Reklam teklifi için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine yazabilirsiniz)

  Ayrıca Brasilia espresso makinası satışıda yapılmaktadır. Yeni Brasilia espresso makinası satışı için sol taraftaki bağlantılara bakabilirsiniz veya arama kutusuna Brasilia espresso makinası yazarak aratabilirsiniz veya yeni Brasilia espresso makinası satışı için arayabilirsiniz 0212 2370749 - 0212 2370759

  Brasilia espresso makinası satışı 0212 2370759