x 


APFEL ERİŞTE MAKİNESİ 3 BIÇAK (2,5 mm + 4 mm + 9 mm) (EM-03)

✔️İmalatçısından kaliteli endüstriyel mutfak makinaları modelleri ticari kullanıma uygun❤️yemekhane mutfağı makinesi fabrikası üreticisinden toptan satış listesi fiyatlarıyla cihazları satıcısı telefonu 0212 2370749☕️Ayrıca kampanyalı ekipman fiyatı❄️
3 Bıçaklı Erişte Açma Makinesi (2,5 mm + 4 mm + 9 mm) (EM-03): Profesyonel endüstriyel lokantalarda restoranlarda kullanılabilecek erişte açma makinesi modellerindendir. Üretimi kaliteli yapıldığından erişte açma makinesi fiyatları ekonomiktir. Kolunun sökülmesi takılması teknik şartnamesine uygun yapıldığında dayanıklı sanayi tipi erişte açma makinesi fiyatı-özellikleriyle ön plana çıkar. Çoğu müşterimizin sorduğu erişte açıcı makinenin bakımı nasıl yapılır kullanılır temizlenir sökülür takılır değiştirilir sorusuna cevap kullanımı temizlenmesi sökmesi takması değişimi montajı son derece kolaydır. Erişte hamuru açma makinesiyle ilgili sorularınızı aşağıdan ürün altına yorum olarak yazınız, fabrikasından cevaplanacaktır proje@mutfakmalzemeleri.com
Satış fiyatı 1.231,48 TL
İndirimli satış fiyatı
İndirim
İndirim toplamı:

İŞLEYİŞ VE ÖZELLİKLER

Apfel’in iki bıçaklı (EM-15) ve üç bıçaklı (EM-03) olmak üzere iki farklı erişte makinesi mevcuttur. Tüm modellerimiz kaliteli malzemeden üretilmiş, kompakt yapıda; estetik, parlak ve hijyeniktir. Ürünlerimiz multifonksiyoneldir ve farklı çeşitte makarna, erişte ve mantı açmak için uygundur. Apfel Erişte Makineleri modern mutfakların vazgeçilmezidir.

 

PARÇA ADLARI

EM-03 iç yapısı


 1. Geniş bıçak
 2. Dar bıçak
 3. Bıçak tarağı
 4. Dış şaft
 5. Pasif erişte merdanesi
 6. Aktif erişte merdanesi
 7. Hamur kazıma paneli
 8. Tutucu panel
 9. Ayar kutusu
 10. Ayar kutusu kapağı
 11. Merdane dişlisi
 12. Bıçak dişlisi
 13. Sabitleyici
 14. Mengene
 15. Kol

KULLANIM

1 - MAKİNEYİ KULLANIMA HAZIRLAMAK

Makineyi, mengene yardımıyla masaya sabitleyin ve çevirme kolunu yuvasına yerleştirin. İlk kullanımdan önce makine, kuru bir bezle silinmelidir. Hamur açma merdanesini (roller) temizlemek için, bir parça hamuru birkaç kez hamur açma merdanesinden (roller) geçirin ve bu hamuru çöpe atın.

2 - KARIŞIMIN HAZIRLANMASI

Bir kişilik erişte için gerekli malzemeler temel olarak; yaklaşık 125 gram buğday unu ve bir yumurtadır. Dikkat: İdeal lezzet için buzdolabından yeni çıkmış yumurta kullanmanız tavsiye edilmez! Dört kişi içinse; yaklaşık 500 gram buğday unu ve 4 yumurta kullanılabilir. İsteğe gore yumurtanın yerine su kullanabilirsiniz. (1 yumurta = yaklaşık 80 ml su)

 Yumurtaları unun ortasına ekleyin ve bir çatal yardımıyla, unla tamamen karışana kadar çırpın. Hamur kendini bulana ve homojen bir hale gelene kadar elinizle yoğurun. Eğer karışım çok kuruysa bir miktar su; çok nemli veya yumuşaksa da bir miktar un ekleyin. İyi bir karışım asla parmaklarınıza yapışmaz. Karışımı kâseden alın ve önden hafifçe unladığınız masaya koyun. Gerekirse bir bıçak yardımıyla küçük parçalara ayırın.

3 - HAMUR VE ERİŞTE YAPILIŞI

Makinenizde, hamur kalınlığı ayarlama kolu mevcuttur. Makinenizin ayar kolunu dışa çekip çevirerek “1” pozisyonuna getirin. Bu şekilde iki düz merdane, tamamen açık hale gelecektir. Karışımdan bir parçayı, kolu döndürmek suretiyle makineden geçirin. Bu işlemi 5-6 kez tekrarlayın, gerekirse hamuru katlayıp geçirebilir ya da orta kısımlarına bir miktar un ekleyebilirsiniz.

Hamur düzgün bir şekil aldığında, hamuru bir kez merdanelerin arasından, “2” numaralı ayarda, sonra aynı şekilde “3” numaralı ayarda geçirin. İstediğiniz kalınlığa erişene kadar devam edin. Bir bıçak yardımıyla, hamuru 25 cm uzunluğunda parçalara bölün. Kesici merdaneleri kullanmak için, kolu yuvasına yerleştirin, yavaşça döndürün ve hamuru içinden geçirerek istediğiniz şekildeki erişteyi elde edin.

Not 1Eğer merdaneler kesmiyorsa, bu hamurun fazla yumuşak olmasından kaynaklanıyordur. Böyle bir durumda, karışıma biraz daha un ekleyip, hamuru yeniden düz merdanelerden geçirin.

Not 2: Aynı şekilde hamurun fazla kuru olması da merdanelerin kesmemesine neden olabilir. Karışıma biraz su serpip, yeniden düz merdanelerden geçirin.

MAKİNENİN BAKIMI

 1. Kullanım sırasında, düz merdanelerin altındaki kazıyıcıları, sık sık bir havlu kağıt ile temizleyin.
 2. Makineyi asla suyun altında veya bulaşık makinesinde yıkamayın!
 3. Makinenin yüzeyini kuru ve yumuşak bir bez ile; merdaneleri ise bir fırça veya bir ahşap çubuk yardımıyla temizleyin.
 4. Gıcırdama ve benzeri gerekli durumlarda, merdaneleri vazelin veya bitkisel bir yağ ile temizleyebilirsiniz.
 5. Merdanelerin arasına bıçak veya kumaş gibi maddeler sokmayın!
 6. Kullanımdan sonra makineyi ve parçalarını kutusunda saklamanız tavsiye edilir.

 

DİKKAT

 1. Olası yaralanmalardan kaçınmak için bıçaklara ve merdanelere dokunmayın ve çocukların makineyi kullanmasına izin vermeyin.
 2. Makinenin sağlıklı çalışması için; hamur kalınlığının ayarlanması işlemi, kalından inceye doğru olmalıdır.
 3. Makinenizi düşürmemeye ve güneş altında bırakmamaya özen gösterin.
 4. Makine parçalarının paslanmaması için, su ile temizlemekten kesinlikle kaçının.

 

 • 1000 TABAKLIK ARİSCO BULAŞIK MAKİNASI

  1000 TABAKLIK ARİSCO BULAŞIK MAKİNASI Satışı Telefonu 0212 2370749 - 2370750 - 2370751 - 2370759

  En ekonomik, ucuz fiyatlarıyla sanayi tipi toptan endüstriyel arisco bulaşık yıkama makinesi fiyat teklifi için arayınız 0212 2370749 - 2370750 - 2370751 - 2370759

  Ayrıca sanayi tipi arisco bulaşık yıkama makinesi-bardak yıkama makinesi tamiratını, bakımını yapan teknik tamir özel servisi telefonları 0212 2974432 - 2536412 - 2375906 - 3614581