x 


Büyük Parizyen Kaşık

İmalatçısından en kaliteli büyük parizyen kaşık modellerinin yuvarlak kavun karpuz kesmeye en uygun çeşidi toptan satış listesi ucuz fiyatlarıyla meyve sebze dekor kaşığı satıcısı
Büyük Parizyen Kaşık A-70:Yuvarlak şekil meyve ve garnitür sebze sunumları yapmak için profesyonel şef büyük parizyen kaşık modellerindendir. Üretimi kaliteli malzemelerle yapılan paslanmaz yuvarlak uçlu parizyen kaşık fiyatları ekonomiktir. Kullanımı teknik şartnamesine uygun yapıldığında uzun süre dayanıklı parisienne kesim kaşığının fiyatı-özellikleriyle ön plana çıkar. Çoğu müşterimizin sorduğu parizyen kaşığı bakımı nasıl yapılır nerelerde kullanılır temizlenir sorusuna cevap kavun, karpuz gibi meyvelerle dekor yapması kullanımı son derece kolaydır. Büyük parizyen kaşıkla ilgili sorularınızı aşağıdan ürün altına yorum olarak yazınız, fabrikasından cevaplanacaktır proje@mutfakmalzemeleri.com
Satış fiyatı 146,97 TL
İndirimli satış fiyatı
İndirim
İndirim toplamı:

Büyük Parizyen Meyve Sebze Dekor Kaşığı A-70

Büyük Parizyen Kaşık A-70:Meyve ve sebzelerden dekorlar yapmayı seven, çıkardığı tabaklarına ekstra görsellik katmak isteyen şeflerin tercihi parizyen kaşık çeşitlerinden büyük top şeklinde kavun, karpuz, patates, dondurma ve yuvarlak şekil sunum yapılması istenen her çeşit sebze ve meyveyi pürüzsüz kesip çıkartan kaşığın imalatı profesyonel üretimi kaliteli malzemelerle yapılmış kullanışlı yuvarlak uçlu parizyen dekor süsleme kaşığı modelidir - Büyük parizyen kaşık satışı Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 

 

 • Kahve Ağacı Kahve Meyvesi

  9. yüzyılda kahvenin Etiopya’da Kaffa bölgesinde tanındığı eldeki belgelerden anlaşılmaktadır. Ancak kahve ağacının çok daha eski tarihlerden beri tanındığı ileri sürülmektedir. Kahve ağacını Arabistan’a, Etiyopya’dan hacca giden müslümanların getirdiği ileri sürülmektedir.

  Portekizliler ve Hollandalılar 1600 yılında Seylan’a götürünceye kadar kahve ağacının Arabistan’dan çıkarılması yasaktı. Kahve tohumları buradan Hindistan’a, 17. yüzyılın sonunda da Cava’ya götürüldü. Kahve ağacı 1706'da Hollanda’ya götürüldü ve Amsterdam’da camekânlarda yetiştirilmeye başlandı. Orada yetiştirilen fidelerden biri Fransız Kralı XIV. Ludwig’e hediye edildi. Kahve fidanı için Paris’te özel bir camekân yapıldı. Kahve ağacı fidanları oradan birçok ülkeye dağıldı. Kahve günümüzde, iklimi kahve ağacının yetişmesine uygun olan tüm ülkelerde yetiştirilmektedir.

  Yabani kahve ağacıyla sadece anavatanı olan Etiyopya’da karşılaşılmaktadır. Boyu 12 metreye ulaşır. Sürekli budanarak boyunun 2 metrede kalması sağlanır. Bakımlı bir kahve ağacından 50 yıl ürün alınır. Kahve ağacından melezleştirme yoluyla daha iyi ü-rün veren Coffea Arabica Typica, Coffea Arabica Bo-urbon, Coffea Arabica Maragogype, Coffea Arabica Mokka, Caffea Canephora Robusta, Caffea Canepho-ra Uganda, Caffea Canephora Kouliou, Coffea Libe-rica, Coffea Excelsa, Coffea Stenophylla gibi birçok türler yetiştirilmiştir.

  Yaprak koltuklarından çıkan ve toplu halde top görünümünde açan çiçekler sabahları yasemine benzer güzel bir koku verir. 7-11 ay içerisinde çiçeklerin açtığı yerde kirazı andıran meyve toplulukları oluşur. Koyu yeşil yaprakları defne yapraklarını andırır. Kahvenin meyvesi yuvarlak, iki tohumludur. Başlangıçta yeşil olan meyve olgunlaştıkça sarı, kırmızı, koyu kırmızı ve siyahımsı patlıcan rengine dönüşür. Tohumlar yeşil renklidir, bir tanesi filiz verir. Nelerinden Yararlanılır: Tohumundan yararlanılır.

  Kahvenin yetiştiği ülkelerde tatlı olan meyve etinden şerbet yapılmaktadır.