x 


Küp Kesme Bıçağı

İmalatçısından kaliteli sebze kesme makinesi bıçağı modelleri sm 109 sm 110 modellerine uygun 10x10 patates doğrama diski fabrikası üreticisinden toptan havuç turp kesme makinası bıçak diski satış listesi süper mikser sebze doğrama makinası bıçağı fiyatı
Küp Kesme Bıçağı SM-109-110 10X10 KB: Profesyonel sebze doğrama makinalarında kullanılan endüstriyel sebze kesme makinesi bıçağı modellerindendir. Üretimi kaliteli yapıldığından 10x10 patates doğrama diski fiyatları ekonomiktir. Sökülmesi takılması teknik şartnamesine uygun yapıldığında dayanıklı sanayi tipi patates dilimleme makinesi bıçağı fiyatı-özellikleriyle ön plana çıkar. Çoğu müşterimizin sorduğu süper mikser küp sebze kesme bıçağı bakımı nasıl yapılır kullanılır temizlenir sökülür takılır değiştirilir sorusuna cevap teknik bilgisi olanlarca kullanımı temizlenmesi sökmesi takması değişimi montajı son derece kolaydır. Süper mikser sebze doğrama diskiyle ilgili sorularınızı aşağıdan ürün altına yorum olarak yazınız, fabrikasının özel servisinden cevaplanacaktır proje@mutfakmalzemeleri.com
Satış fiyatı 980,73 TL
İndirimli satış fiyatı
İndirim
İndirim toplamı:

Süper Mikser Küp Sebze Kesme Makinesi Bıçağı SM-109-110 10X10 KB

* Bıçağın ölçüleri 10x10'dur Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

* Orijinal süper mikser marka sm109 sm110 modellerde kullanılan sebze doğrama makinası yedek parçasıdır

* İticisi olmadan tek başına kullanılmaz Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Küp Kesme Bıçağı SM-109-110 10X10 KB: Sebze kesme makineleri parçaları modellerinden süper mikser markalı küp sebze doğrama diskinin imalatı sm-109 sm-110 modellerine uyumlu profesyonel patates doğrama makinası bıçakları fabrikası üretimi 10x10 ölçülerinde kaliteli malzemelerden yapılmış orijinal sebze doğrama makinası bıçak yedek parçasıdır - Sebze kesme makinaı bıçağı satışı Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 • Kahve Ağacı Kahve Meyvesi

  9. yüzyılda kahvenin Etiopya’da Kaffa bölgesinde tanındığı eldeki belgelerden anlaşılmaktadır. Ancak kahve ağacının çok daha eski tarihlerden beri tanındığı ileri sürülmektedir. Kahve ağacını Arabistan’a, Etiyopya’dan hacca giden müslümanların getirdiği ileri sürülmektedir.

  Portekizliler ve Hollandalılar 1600 yılında Seylan’a götürünceye kadar kahve ağacının Arabistan’dan çıkarılması yasaktı. Kahve tohumları buradan Hindistan’a, 17. yüzyılın sonunda da Cava’ya götürüldü. Kahve ağacı 1706'da Hollanda’ya götürüldü ve Amsterdam’da camekânlarda yetiştirilmeye başlandı. Orada yetiştirilen fidelerden biri Fransız Kralı XIV. Ludwig’e hediye edildi. Kahve fidanı için Paris’te özel bir camekân yapıldı. Kahve ağacı fidanları oradan birçok ülkeye dağıldı. Kahve günümüzde, iklimi kahve ağacının yetişmesine uygun olan tüm ülkelerde yetiştirilmektedir.

  Yabani kahve ağacıyla sadece anavatanı olan Etiyopya’da karşılaşılmaktadır. Boyu 12 metreye ulaşır. Sürekli budanarak boyunun 2 metrede kalması sağlanır. Bakımlı bir kahve ağacından 50 yıl ürün alınır. Kahve ağacından melezleştirme yoluyla daha iyi ü-rün veren Coffea Arabica Typica, Coffea Arabica Bo-urbon, Coffea Arabica Maragogype, Coffea Arabica Mokka, Caffea Canephora Robusta, Caffea Canepho-ra Uganda, Caffea Canephora Kouliou, Coffea Libe-rica, Coffea Excelsa, Coffea Stenophylla gibi birçok türler yetiştirilmiştir.

  Yaprak koltuklarından çıkan ve toplu halde top görünümünde açan çiçekler sabahları yasemine benzer güzel bir koku verir. 7-11 ay içerisinde çiçeklerin açtığı yerde kirazı andıran meyve toplulukları oluşur. Koyu yeşil yaprakları defne yapraklarını andırır. Kahvenin meyvesi yuvarlak, iki tohumludur. Başlangıçta yeşil olan meyve olgunlaştıkça sarı, kırmızı, koyu kırmızı ve siyahımsı patlıcan rengine dönüşür. Tohumlar yeşil renklidir, bir tanesi filiz verir. Nelerinden Yararlanılır: Tohumundan yararlanılır.

  Kahvenin yetiştiği ülkelerde tatlı olan meyve etinden şerbet yapılmaktadır.